Płyty tarasowe – Taras z kostki brukowej

Aranżacja tarasu to bardzo wymagający i złożony proces. Z pewnością na tarasie nie może zabraknąć efektownych, łatwych w utrzymaniu i pięknie prezentujących się płyt tarasowych. Płyty tarasowe dostępne są w wielu różnych formatach, rodzajach wykończenia, mają różne grubości i właściwości. Obecnie na rynku można dostać między innymi płyty gładkie, które charakteryzują się prostą formą, gładką powierzchnią i minimalistycznym wyglądem. Popularnym rozwiązaniem są także płyty strukturalne, których powierzchnia nie jest jednolita, posiada wgłębienia lub wypukłości, ale przez to swoim wyglądem nawiązuje do naturalnych kamieni, co świetnie prezentuje się głównie na tarasach w stylu rustykalnym, boho czy vintage.

Kolejnym rodzajem płyt są płyty tarasowe postarzane, które są zachowane w stylu antycznym, a ich powierzchnia oraz krawędzie poddawane są obróbce obijania. Takie płyty świetnie sprawdzają się w minimalistycznym otoczeniu jako stylowy akcent. Na rynku nie brakuje także płyt szlifowanych, płukanych czy śrutowanych, które dzięki specjalnym obróbkom ukazują drobne ziarna kruszyw szlachetnych – takie zabiegi powodują, że płyty wyglądają niezwykle naturalnie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są także płyty, które posiadają strukturę drewna – są one idealną propozycją dla osób ceniących sobie naturalny wygląd powierzchni oraz niezwykłą wytrzymałość i trwałość betonu. Betonowe płyty tarasowe są propozycją, która cieszy oczy przez wiele, wiele lat. Nie jest to rozwiązanie sezonowe, nietrwałe – jest to element, w który można zainwestować trochę więcej środków, ponieważ cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Decydując się na zakup konkretnych płyt tarasowych warto skupić się na zaprojektowaniu całego tarasu nieco wcześniej – pozwoli to uniknąć wpadek aranżacyjnych oraz zachować czystość i spójność całego przedsięwzięcia. Warto skontaktować się w tym celu z wybranym dystrybutorem w swojej okolicy i zapytać o szczegóły, ponieważ wielu dystrybutorów oprócz samej sprzedaży płyt ma do zaoferowania jeszcze profesjonalne projektowanie ogrodów i tarasów, a nawet wykonawstwo. Projekt tarasu często jest wliczony już w cenę produktu i nie generuje dodatkowych kosztów, a kupując u jednego przedsiębiorcy projekt, produkt oraz wykonanie można zaoszczędzić naprawdę dużą sumę, która później z pewnością przyda się na zakup mebli tarasowych czy dodatków!

Jak widać cały proces aranżacji tarasu wymaga dosyć dużego nakładu pracy oraz środków pieniężnych, ale co może ucieszyć bardziej niż pięknie urządzony taras?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Kostka brukowaKostka brukowa

Kostka brukowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które wykorzystuje się głównie jako umocnienie nawierzchni, ale w obecnych czasach pełni także bardzo istotną rolę – dekoracyjną. Obecnie na rynku do wyboru mamy