Kostka brukowa – impregnacja

Kostka brukowa jest obecnie najpopularniejszą nawierzchnią. Wszystko dzięki temu, że łączy ze sobą wytrzymałość i trwałość nawierzchni betonowej z niezwykłymi walorami estetycznymi. Obecnie kostka brukowa to już nie tylko prosty kształt geometryczny taki jak prostokąt czy kwadrat. Teraz kostkę możemy kupić w wielu różnych, niestandardowych kształtach, rodzajach powierzchni oraz opcjach kolorystycznych. Za pomocą kostki brukowej można wykończyć nie tylko chodnik czy podjazd, ale także parking, drogę, deptak, bulwary, ścieżkę czy przestrzeń wokół domu i budynków publicznych. Kostka brukowa cieszy się dużą popularnością, ponieważ zapewnia doskonałą wytrzymałość. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie ruch kołowy, pieszy czy rowerowy jest wzmożony. Jest idealnym rozwiązaniem także na parkingi i podjazdy przemysłowe – wystarczy wybrać kostkę o większej grubości, by cieszyć się nią przez długie lata, a samochodom dostawczym i osobowym zapewnić dobrą przyczepność. Aby kostka brukowa zachowała wszelkie swoje walory należy ją odpowiednio traktować oraz pielęgnować i impregnować. Dobrym rozwiązaniem są impregnaty dostępne na rynku – chronią one kostkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, przed szkodliwym działaniem kurzu, wody czy pyłu. Impregnaty pozwalają także na nadanie naszej kostce cech takich jak antypoślizgowość, która jest bardzo ceniona głównie na dużych terenach publicznych.

Wielu producentów proponuje także impregnat, który zapewnia stworzenie efektu „mokrej kostki”, co wygląda naprawdę bardzo interesująco i sprawia, że kostka brukowa ma bardziej nasycony kolor. Impregnaty te dostępne są zazwyczaj u dystrybutorów, bezpośrednio u producenta lub w marketach budowlanych. Osoby zajmujące się sprzedażą takich impregnatów zapewniają fachową pomoc i pomagają dobrać idealny środek do naszej kostki brukowej, biorąc pod uwagę jej kolorystykę oraz rodzaj powierzchni. Kolejnym aspektem dbania o kostkę brukową jest jej prawidłowe użytkowanie – nie należy używać kostki niezgodnie z jej przeznaczeniem. Jeśli kostka przeznaczona jest tylko na ciągi piesze oraz tarasy/balkony to oznacza, że nie mogą się po niej poruszać samochody osobowe, dostawcze czy tiry. Użytkowanie kostki niezgodnie z jej przeznaczeniem może doprowadzić do tworzenia się uszkodzeń mechanicznych – pękania, kruszenia się, odłamywania rogów czy nawet zapadania się. Zanim więc zapadnie decyzja o położeniu kostki brukowej na danym terenie, należy zapoznać się jaki ruch się tam odbywa oraz jaka kostka brukowa najlepiej się w tym przypadku sprawdzi – do wyboru mamy wiele grubości i rozmiarów, dzięki czemu każdy może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Kostka brukowaKostka brukowa

Kostka brukowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które wykorzystuje się głównie jako umocnienie nawierzchni, ale w obecnych czasach pełni także bardzo istotną rolę – dekoracyjną. Obecnie na rynku do wyboru mamy